€999.90 * €1,490.00 * (32.89% Saved)
Content: 4.9 Liter (€204.06 * / 1 Liter)
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Available
Artikelnummer: LA.DT.0027
Herstellernummer: LA.DT.0027
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Available
| Type: | Wheelset |
| Material: | Carbon |
| Size: | 28 |
| Hub-Type: | non Boost |
| Brake interface: | Centerlock |
| Axle Standard front: | TA 12X100mm |
| Axle Standard rear: | QR 5X135mm, TA 12X142mm |
| Freehub: | Shimano HG Road, Sram XDR Road |
| Field of application: | Gravel |
| Weight g: | 1350 |
| Inner width : | 24mm |
| Max System Weight kg: | 120 |
| Colour: | Black |