€299.90 * €499.00 * (39.9% Saved)
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
Artikelnummer: LA.DT.0047
Herstellernummer: LA.DT.0047
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
| Type: | Wheelset |
| Material: | Alloy |
| Size: | 27.5 |
| Hub-Type: | Boost |
| Brake interface: | Disc IS (6-bolt) |
| Axle Standard front: | TA 15X110mm, Torque Cap Boost |
| Axle Standard rear: | TA 12X148mm, QR 5X141mm |
| Freehub: | Shimano HG MTB, Sram XD MTB, Shimano Micro Spline |
| Field of application: | Enduro, Freeride |
| Weight g: | 1890 |
| Inner width : | 25mm |
| Max System Weight kg: | 130 |
| Colour: | Black |