€449.90 * €699.90 * (35.72% Saved)
Content: 13.3 Liter (€33.83 * / 1 Liter)
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
Artikelnummer: LA.FW.0452
Herstellernummer: LA.FW.0452
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
| Type: | Wheelset |
| Material: | Alloy |
| Size: | 28 |
| Hub-Type: | Hub Dynamo |
| Brake interface: | Disc IS (6-bolt) |
| Axle Standard front: | QR 5X100mm, TA 12X100mm, TA 15X100mm |
| Axle Standard rear: | QR 5X135mm, TB 10X135mm, TA 12X142mm |
| Freehub: | Shimano HG MTB, Sram XD MTB, Shimano Micro Spline, Shimano HG Road, Sram XDR Road |
| Field of application: | Gravel |
| Weight g: | 2050 |
| Inner width : | 24mm |
| Max System Weight kg: | 130 |
| Colour: | Black |