€299.90 * €564.00 * (46.83% Saved)
Content: 0.1 Liter (€2,999.00 * / 1 Liter)
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
Artikelnummer: LA.FW.0027
Herstellernummer: LA.FW.0027
Prices incl. 19% VAT plus shipping costs
Delivery time 7 working days **
| Type: | Wheelset |
| Material: | Alloy |
| Size: | 29 |
| Hub-Type: | non Boost |
| Brake interface: | Centerlock |
| Axle Standard front: | QR 5X100mm, TB 9X100mm, TA 12X100mm, TA 15X100mm |
| Axle Standard rear: | QR 5X135mm, TB 10X135mm, TA 12X142mm |
| Freehub: | Shimano HG MTB, Sram XD MTB, Shimano Micro Spline, Shimano HG Road, Sram XDR Road |
| Field of application: | Cross Country, Gravel |
| Weight g: | 1650 |
| Inner width : | 28mm |
| Max System Weight kg: | 115 |
| Colour: | Black |